На виїзному засіданні Координаційній ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській облдержадміністрації розглянули нові підходи роботи Дендрологічного парку загальнодержавного значення «Криворудський»

   11 червня відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській обласній державній адміністрації. Участь у засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, представники Департаментів облдержадміністрації, Семенівської селищної ради, фахівці та організації у сфері туризму.

    На нараді, окрім презентації основних культурно-мистецьких заходів Полтавської області у 2021 році та розгляду бізнес-планів інвестиційних проєктів підтримки садиб сільського зеленого туризму на Полтавщині, обговорили концепцію розвитку дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський».

    Як розповіла начальник відділу економрозвитку Семенівської селищної ради Світлана Нейленко, в дендропарку понад 300 видів різних рослин, тут посаджена одна з найперших магнолій, є зони відпочинку, тераси, мінізоопарк. У Криворудському парку створюють умови для ефективного екологічного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.
    Зокрема, планують проводити екологічні конференції, групові та індивідуальні екскурсії, вихідні весільні церемонії, надавати оздоровчі та релакс-послуги.
    «Ми пропонуємо реалізацію посадкового матеріалу, сувенірної продукції та платні послуги фото- й відеозйомки. Поруч із парком виділяється територія для розміщення кемпінгового туризму, школа «Green decor» та надання послуг ландшафтного дизайну. Також будемо залучати туристів до майстер-класу з приготування їжі в гарбузі. Одна із фішок – прогулянки парком у кареті, – сказала Світлана Нейленко.
    Вона зазначила, що головні завдання – це промоція Криворудського парку на Полтавщині, створення осередку культурно-туристичного розвитку та зон для родинного відпочинку. Також це має бути конкурентоспроможний брендований, туристичний продукт. У планах – підписати меморандум про співпрацю з туристичними фірмами.

    Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко зауважила, що для розвитку туризму тут мають бути відповідні фахівці.
    «Вірю в його туристичний потенціал. Дякую, що ви зберегли його унікальність, докладаєте надзусиль. Якщо у громаді є люди, які готові розвивати туризм у цій установі, залучайте їх. Тут є хороша база, на якій можна робити цікаві речі. Потрібні люди, які горітимуть справою з туристичної точи зору. Крім того, має бути детальний план розвитку установи, варто розрахувати потреби, витрати і запити. І цю роботу варто виконати оперативно. Область готова підтримувати заклад, його проєкти, але для цього маємо розуміти перспективи, зокрема і туристичні», – сказала Катерина Рижеченко.

    Депутатка обласної ради Яніна Барибіна наголосила, що потрібно розширити географію туриста, який приїздить до дендрологічного парку, запропонувала його фахівцям пройти курси з інтерпретації природної спадщини. Додала, що це нові підходи до екскурсійної діяльності на природоохоронних територіях.
    Також додала, що з огляду на низку фестивалів в області, які відбуваються на природоохоронних територіях, у заповідниках, запропонувала прийняти на рівні області Орхуську модель сталості, яка передбачає низку рекомендацій щодо проведення заходів, фестивалів на природоохоронних територіях та в місцях історичного значення. У ній передбачені як підходи до безпеки, так і питання екологічної свідомості.


Відділ організаційної роботи, моніторингу та зв'язків з громадськістю


 

Попередня сторінка