Водно-болотні угіддя – важливі туристичні осередки

      Болотні угіддя мають не лише високу біологічну цінність – це ще й важливі туристичні осередки!
     До Всесвітнього Дня водно-болотних угідь продовжуємо цикл розповідей про ці екосистеми в Україні. На фото – популярний туристичний об’єкт у межах Чорногірського гірського масиву – озеро Бребенескул, або славнозвісне “Синє око Карпат”. Щороку тисячі туристів приїжджають помилуватися його неймовірною красою. Озеро Бребенескул є найвищим озером в Україні, розташоване на висоті 1801 м над рівнем моря. Має площу понад 0,6 га та глибиною понад 3 метри. Вода у озері крижана – сніг на березі тримається іноді до травня!
     Мало кому це відомо, проте озеро Бребенескул – частина водно-болотного угіддя міжнародного значення “Озірний-Бребенескул”. Площа водозбірного басейну – 1656,91 га. Обіймає схили гір Говерла, Брецкул, Туркул, Пожижевська, Бребенескул. У межах угіддя знаходяться 4 найбільші озера льодовикового походження: Верхнє і Нижнє Озірні, Брецкул і, власне, карове озеро Бребенескул.
     ВБУ “Озірний-Бребенескул” розташоване на периферії найпопулярнішого в Україні туристичного маршруту на гору Говерла та інші вершини Чорногірського хребта, який щороку відвідує понад 100 тис. осіб.
     Мандруючи до озера, не забудьте взяти з собою теплий спальник і дотримуватися екологічної ввічливості. На жаль, великий наплив туристів відображається на стані озера – часто у воді можна побачити сміття, яке залишили відвідувачі. Будьмо екологічно свідомими та бережімо природні багатства нашої мальовничої країни!


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

 

Попередня сторінка