На Полтавщині стартувала ялинкова кампанія!

    За інформацією Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства на Полтавщині стартувала ялинкова кампанія. Напередодні свят лісівники планують реалізувати 55 600 штук новорічних дерев (сосна). Ціни на ялинки від Полтавських лісівників залишаються доступними та на рівні минулих років: ялинку розміром 1 м можна придбати в середньому за ціною від 55 гривень.

    Новорічні дерева заготовляють на спеціальних плантаціях, а також під час проведення лісогосподарських заходів – рубок догляду — важливого виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до 10 річного віку. Тож ніякої шкоди лісовим насадженням у період ялинкової кампанії не було завдано.

    Наразі розпочалася торгівля ялинками для гуртових покупців. Відповідно до потреб, для населення торгівля розпочнеться у другій половині грудня. Новорічні дерева можна буде придбати у кожному лісгоспі чи лісництві, також будуть організовані виїзні торговельний майданчики, ярмарки й ринки (про них ми повідомимо згодом).
    Минулого року напередодні свят реалізувати 92 546 штук новорічних ялинок на суму понад 5 млн гривень. Такий попит на хвойні красуні від полтавських лісівників є традиційним, адже всі деревця екологічно чисті та естетично красиві.

    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації наполягає на безумовному дотриманні вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень у передноворічний період у 2021 році!

   
Наразі триває організація заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних рубок в лісах, селекційних плантаціях, ділянках особливо цінних та інтродукованих порід, а також в лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду Полтавщини.

    Купуючи ялинку, слід звернути увагу на її походження. Новорічні ялинки від Полтавських лісівників будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.
    Порушники, які вирішили добути ялинку незаконним шляхом, будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, який зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду України відшкодує від 520 до 2350 гривень.

Відділ організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю

 

Попередня сторінка