Як поблизу Полтави розводять зайця-русака

      Нещодавно розведення зайців-русаків почали у вольєрному господарстві Іскрівського лісництва ДП "Полтавське лісове господарство".
    Вольєр для тварин, площею 0,06 га, збудували минулого року. Будували за чіткими правилами: на сонячній стороні, щоб гарно прогрівався, з невеликим нахилом, аби не збиралася вода. Також подбали про затінки з кущів, підгодівельні майданчики під навісами, місткості для води, солонці, навіси для укриття.
    За словами лісівників, зайці-русаки харчуються переважно трав'янистими рослинами. Також їх підгодовують злаковими, бобовими, гіллячковими кормами. Дбають і про те, щоб у вуханів завжди була вода та створюють умови проживання найбільш схожі до природних.
    Розводити зайця-русака у лісгоспі вирішили не випадково. Протягом останніх років спостерігається негативна тенденція зі зменшення поголів’я зайця-русака у дикій природі. Пов'язано це, перш за все, з антропогенним впливом. Це і випалювання сухої трави навесні, коли там якраз є перші виводки зайченят, а також використанням сільськогосподарськими господарствами широкозахватної та швидкісної техніки при обробці полів. Враховуючи ці чинники, у державних лісогосподарських підприємствах області прагнуть збільшити поголів’я зайця у фауні, шляхом вирощування їх у вольєрних умовах.
    Зазначимо, що лісівники Полтавщини вже мають позитивний досвід у цьому напрямку. Так, у Приміському лісництві ДП «Лубенський лісгосп» уже близько десяти років практикують розведення зайців-русаків у напіввільних умовах з подальшим випуском їх у дику природу. Тому перша партія зайців була завезена у новий вольєр саме з експериментального вольєра Приміського лісництва.
    Нині куцохвості вже гарно прижилися у нових умовах, тож незабаром лісівники будуть очікувати перший приплід зайченят.
    Нагадаємо, згідно з останнім обліком диких тварин, в області нараховувалося 68 084 голів зайця-русака.


Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства


 

Попередня сторінка