ПРО СТАН ПОВЕРХНЕВИХ ВОД В РАЙОНІ м.КРЕМЕНЧУКА

 

      У літні місяці при високих температурах повітря та швидкостях вітру до 2 м/хв, якість води у Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах різко погіршується. Вміст розчинного кисню зменшується, а вміст марганцю збільшується.

      Основним джерелом питної води для населення м.Кременчука є Кременчуцьке водосховище. Літній період дуже складний для системи водопостачання міста, протягом якого якість питної води має граничні показники, що напряму пов'язано з погіршенням якості води у Кременчуцькому водосховищі.

      При зниженні температури повітря до оптимальних значень та при більш інтенсивному переміщенні атмосферних мас, рівень розчиненого кисню нормалізується, вміст марганцю знижується.

      Аналіз контролю за станом акваторії руслового водозабору та режиму експлуатації Кременчуцької ГЕС, який здійснило КП «Кременчукводоканал», дає можливість припустити певний зв'язок якісних характеристик води з режимом роботи ГЕС. Оголовок водозабору знаходиться в зоні впливу руху водних мас внаслідок скидів ГЕС.

      ІНФОРМАЦІЯ ДЕТАЛЬНІШЕ:

    - Дані від суб'єктів Полтавської регіональної системи моніторингу довкілля про стан поверхневих вод в районі м.Кременчук;

    - Водогосподарська обстановка:

    - Державне агентство водних ресурсів України;

    - Дніпровське басейнове управління водних ресурсів;

    - Необхідні заходи, щодо запобігання заморних явищ та покращення якості питної води